Co byste měli vědět o výhodách televizní terapie

Mami nebreč, vždyť je to jenom film„, říkaly jsme se sestrou jako malé mamince, když ji silný příběh ve filmu či seriálu dojal k slzám.

No počkejte až budete velké, taky budete plakat“, říkávala nám.

Když jsem dospěla  do té velké, plakala jsem taky. Dalo by se říci, že nás maminka k tomu v dětství naprogramovala, ale všechno je jinak. Kamarádka mi třeba půjčila dojemnou knihu s tím, že ji celou proplakala a se mnou to při čtení nic neudělalo. Knihu jsem přečetla bez jediné slzy.

Pak jsem viděla s dcerkou pohádku Ledové království a celý závěr jsem probrečela. „Prosím tě proč?„, ptala se mě. „Vždyť to všechno nakonec dobře dopadne„. Ano, dobře to dopadne, ale téma odloučených sester Elsy a Anny ve mě vyvolalo vlnu emocí a smutku, protože jsem prožila podobný příběh a neměla jsem ho emočně a energeticky v sobě zpracovaný.

Čím to tedy je, že nás určitý příběh silně dojme a jiný nás nechává v klidu?

 

 

Za přívaly emocí a pláče mohou  naše hluboko ukryté negativní zážitky a emoce, které nemáme energeticky zpracované.  Nezáleží na čase, zda jsme něco smutného prožili před týdnem, před rokem, více lety nebo dokonce v některém životě minulém. Naše podvědomí zná jen přítomnost a vše co prožijeme, ukládá pomocí obrazů. Proto vizuální ztotožnění s úplně cizím příběhem na televizní obrazovce nebo v kině silně zarezonuje s naším příběhem, je-li si alespoň trochu podobný. Najednou se nám vyplaví všechny naše nezpracované emoce, aniž bychom příběh reálně prožívali.

 

V čem tedy spočívá ono tajemství televizní terapie a jak ji pro sebe efektivně využít?

 

Zlatou cestou k postupnému rozpouštění a uvolňování emočních ran v našich duších jsou techniky emoční svobody EFT. Pokud je ještě neznáte a nevíte, jak s nimi pracovat, doporučuji Vám stáhnout si můj eBook zdarma ZDRAVÍ A POHODA VE VAŠÍ MYSLI. Stáhnout si ho můžete >>ZDE

Tyto techniky pomáhají rozpouštět energetické bloky, které jsme si silně prožitými negativními zážitky vytvořili. Pokud techniky už znáte, stačí použít jen základní okruh bodů. Pokud se budete dívat na film, seriál nebo poslouchat či číst něčí příběh a začnou se vám hrnout slzy do očí, neváhejte a jen ťukejte. Začněte na karate bodu a postupujte od vrcholku hlavy až po bod v podpaží a okruh dokola opakujte, než pocítíte úlevu nebo se příznaky zmírní.

Čím více emočně hluboký máte záznam v podvědomí, tím déle to samozřejmě bude trvat. Takto já zpracovávám ještě dnes jakékoliv téma odloučení nebo ztrátu dítěte, vidím-li je v nějakém cizím příběhu. Myslím, že právě těmito tématy prošlo mnoho z nás ve svých minulých životech a jsou velmi hluboko uložené. Ale jak píšu, každý má své téma.

Pokud budete například v kině a bude Vám  trapné najednou na sebe začít ťukat, použijte třeba jen karate bod nebo bod pod paží. To se dá lehce zamaskovat a účinky jsou stejné, jako při celém okruhu.

Termín „televizní terapie“ jsem nevymyslela já, ale převzala jsem ho od své lektorky Zdeny Katayamy. Tento způsob využití EFT mě hodně oslovil a začala jsem s ním na sobě více pracovat.

A jelikož má toto sousloví v sobě slovo „terapie“,  znamená to, že šance na zmírnění nebo úplné eliminování našich emočních reakcí je i pro Vás možností, jak můžete sami  na sobě při dojemných scénách ve filmech pracovat.

Já tuto terapii používám  cca 4 roky a musím říci, že mé reakce na určité události už nejsou tak silné a bolestné, jako byly před lety. Celý tento proces je velmi jednoduchý a má pozitivní účinky při čištění  energetického těla a záznamů v podvědomí.

Pomůžu vám znovu nalézt přirozené zdraví a životní harmonii ve vašich životech.  Specializuji se na techniky emoční svobody EFT, kvantovou podporu a arteterapii.   Můj příběh si přečtěte tady>> Jsem autorkou ebooku Zdraví a pohoda ve vaší mysli, Ebook si zdarma stáhnete tady>> a 3 týdenního koučovacího programu Cesta k úspěchu za 21 dní.K programu se dostanete tudy>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Bojí se vaše děti čerta a Mikuláše?

    Jak zvládnout s dětmi bez újmy návštěvu Mikuláše a čerta za pomoci prožitkového malování se dozvíte v eBooku ZDARMA:

  • Nejnovější články
  • Potkáme se na Facebooku:
  • Kategorie