Čtvrtá cesta ke štěstí: netrvejte na své pravdě

Jakmile opustíte cestu mít za každou cenu pravdu, pocítíte velký příliv energie. Trvání na vlastní pravdě vám ji bere plnými doušky. Trvání na pravdě vede pouze ke konfliktu. Když ustoupíte, stanete se nepřemožitelnými.

Každý z nás chce prosazovat svůj pohled na svět. Víme, co je a co není správné. Tvrzení, že máte pravdu vás sice uklidní, ale štěstí tím nezískáte. Kdo obhajuje svoji pravdu chce dokázat, že druhý se mýlí. Posuzování druhých vede pouze k pocitu nadřazenosti. Každý ale vidíme svět z jiného úhlu pohledu. A tím jsme na tomto světě jedineční.

Vaše osobní vnímání světa je dar. Měli byste být šťastní a umět se radovat. Místo toho mnoho lidí kritizuje a obhajuje své názory na vše, co se kolem nich děje. Když s někým vycházíte dobře, cítíte se dobře a je vše v pořádku. Pokud má ale někdo jiný názor, otevře se cesta ke konfliktu a neštěstí.

Když má jiný názor nám blízký člověk, bolí vás to ještě víc. Cítíte zradu. Narušilo se vzájemné a přátelské propojení s člověkem, kterého milujete. Odpoutáním se od své pravdy byste ztratili kus vydobytého ega. A to by byla porážka a hanba.

Jak z toho ven?

Názor každého je stejně cenný, jako ten váš. Zeptejte se sami sebe: „Co chci, aby mi tato situace přinesla? Prosazení vlastního názoru nebo šťastné prožívání života?“ Názor druhého můžete pouze přijmout. Čím víc přijmete, tím méně budete posuzovat. Mysl se zklidní a vnímání se rozšíří. Přestanete být útoční, přestanete hodnotit, posuzovat, odsuzovat. Odložíte zbraně vlastního ega a nastolíte vnitřní mír. Osvobodíte se od zloby a zášti. Kromě toho rozhořčení je většinou snahou o zamaskování vlastní nečinnosti.

Trvání na vlastní pravdě ještě nikdy nic nevyřešilo.

Víte, čím se ego rádo krmí?

  • Dostane co chce.
  • Rádo dává pokyny a úkoly.
  • Potřebuje pocit sebekontroly.
  • Potřebuje mít zaškatulkováno dobré a špatné. Správné a nesprávné.
  • Vše chce mít podle sebe.
  • Má rádo všechny, kdo s ním souhlasí.
  • Dobří posluchači mu přináší pocit jistoty.

A všechno toto vás v podstatě činí nešťastnými. Ve všem totiž chybí LÁSKA. Neznamená to ale, že se jedno ego vzdá tomu druhému. To by pak opravdu byla porážka. Tajemství spočívá v odevzdání se své cestě. Upřednostnit sami sebe ve své podstatě bez potřeby bojovat s ostatními. S druhými lidmi (milovanými lidmi) opatrovat záblesky naplnění a spokojenosti. Být otevření a uvolnění. Spontánně prožívat svůj život. Ať se stane cokoliv, vždycky to bude v pořádku.

Pro tuto cestu můžete dělat následující věci:

  • Vnímejte chvíle, kdy chcete prosazovat svůj názor. Uvědomte si to a zkuste poodstoupit.
  • Netrvejte na tom co je a není správné. V širším pohledu naleznete svobodu. Neposuzujte, nehodnoťte.
  • Nevnímejte se jako oběť, ale jako tvůrce situací, které se dějí.

Pomůžu vám navrátit přirozené zdraví a životní pohodu ve všech oblastech vašeho života. Specializuji se na techniky emoční svobody EFT, kvantovou podporu a arteterapii.   Můj příběh si přečtěte tady>> Jsem autorkou ebooku Zdraví a pohoda ve vaší mysli, Ebook si zdarma stáhnete tady>> a 3 týdenního koučovacího programu Cesta k úspěchu za 21 dní.K programu se dostanete tudy>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.