Hlaďte kočku, budete vy i ona žít déle

Věděli jste, že existuje časopis KOČKA?

Já tedy ne, ale narazila jsem na něj dnes, když jsem čekala na dceru v čekárně na ortodoncii.  Zaujal mě článek s podobným názvem. Bohužel jsem neměla čas si ho přečíst celý, ale vzpomněla jsem si na svůj článek o lidském objímání. Trochu jsem ho upravila a třeba budete mít chuť si ho znovu přečíst.

KOLIKRÁT JSTE UŽ DNES NĚKOHO OBJALI?

OSMKRÁT?

VÝBORNĚ, DNES JE VÁŠ ŠŤASTNÝ DEN…..

Naše nevědomá potřeba doteku se prý hlásí o slovo a to zvláště v našem moderním bezdotykovém světě. Dotek druhé osoby nás utěší, když jsme smutní, uzdraví, když jsme nemocní, posílí, dodá sebejistotu a utvrdí v přátelství. Příroda nám dala do vínku výbavu smyslů a právě dotek v současné době moc nevyužíváme. Zvláště pro děti jsou doteky velmi důležité. Podílí se na zdravém psychickém i fyzickém vývoji.

Děti, které jsou objímané, hlazené, laskané, se vyvíjí daleko rychleji, než děti, které se s přímým dotekem příliš často nesetkají. Zdravé dítě prý potřebuje 8 – 12 objetí za den a nemocné ještě více. K tomu, aby vůbec přežily, potřebují minimálně 4. Nemazlené děti pak mívají v dospělosti vztahové problémy, bývají citově labilní, podléhají výbuchům vzteku a mívají větší sklon k závislostem.

Proto je tak důležité dětem projevit lásku každý den a dávat jim najevo, jak je máme rádi. Už prosté pohlazení dítě ujišťuje, že ho máme rádi a poskytuje mu pocit bezpečí. Fyziologicky dochází k produkci různých neurotransmiterů a dalších látek, které jsou zodpovědné za vývoj mozku a imunity. Časopis Psychological Science zveřejnil studii, která dokazuje účinek objímání při prevenci infekčních chorob. Objímání a dotyky tlumí bolest, zlepšují krevní tlak, snižují svalové napětí a dokonce prý i zlepšují paměť.

Dotek má nesporně terapeutické účinky. Lidé, kteří se často dotýkají, bývají v životě šťastnější a spokojenější. Vzájemné objetí pomáhá bořit hranice a dává nám sílu a oporu blízkého člověka. Právě proto se k domácím léčitelům přirovnávají i domácí mazlíčci. Mazlení a hlazení dělá dobře nejen jim, ale hlavně nám. Pokud se nám nedaří a máme pocit, že nás nikdo nemá rád, může být v pozadí právě frustrace a potíže způsobené z nedostatku kontaktů a doteků s blízkými lidmi.

NEMÁTE-LI KOČKU, NEVADÍ. NIKDY NENÍ POZDĚ K NĚKOMU PŘIJÍT A PEVNĚ HO OBEJMOUT A ŘÍCI MU: “  MÁM TĚ RÁD/A“ – nic nás to nestojí a pocity a následky budou nedozírně libé….

Pomůžu vám navrátit přirozené zdraví a životní pohodu ve všech oblastech vašeho života. Specializuji se na techniky emoční svobody EFT, kvantovou podporu a arteterapii.   Můj příběh si přečtěte tady>> Jsem autorkou ebooku Zdraví a pohoda ve vaší mysli, Ebook si zdarma stáhnete tady>> a 3 týdenního koučovacího programu Cesta k úspěchu za 21 dní.K programu se dostanete tudy>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.