Dnes jsem to já

Žiju naplno a vědomě svůj život. Naučila jsem se pracovat se svými emocemi, vymanila se z důsledků negativních událostí, které ovlivňovaly moje myšlení a prožívání, přenastavila jsem myšlenkové vzorce, které mi k ničemu nesloužily. Objevila jsem a osvobodila samu sebe, našla svůj vnitřní kompas, který mě vede na místa, kde se mi otevírají nové možnosti. Z úspěchů se raduji a neúspěchy beru jako příležitosti ke změně. Díky tomu všemu žiju každý den naplno ve zdraví, spokojenosti a hojnosti.

Ještě před několika lety jsem ale zažívala něco zcela odlišného. Chtěla jsem být ve všem dobrá, ne-li dokonalá .... jako žena, dcera, matka, manželka, podnikatelka a tak dále...Když se mi to nedařilo, zažívala jsem pocity selhání, nic jsem pořádně nestíhala, v hlavě  měla chaos a pocit, že dobře neplním své role. Chtěla jsem se zavděčit všem okolo a na sebe zapomínala.

V té době jsem se starala o batole a další dvě děti v pubertálním věku, o celou domácnost, včetně manžela s časově náročným zaměstnáním, studovala dálkově vysokou školu a přesto jsem toužila se ještě realizovat. Když mě oslovila známá, ať s ní začnu podnikat, nadchla jsem se. Někde uvnitř marně volala moje jiskřička pochyb, kde na to vezmu čas a energii, ale neposlechla jsem jí. Chytla jsem se příležitosti, pocítila obrovský přísun energie a naplno se pustila do příprav a realizace našeho záměru.

V té době jsem si ještě neuvědomila, že pomáhám plnit sen někomu jinému.

Mé nadšení se pozvolna začalo měnit ve velmi náročné období a pocity vyčerpání na sebe nedaly dlouho čekat. Začala jsem špatně spát, malá dcera se stále v noci budila a já začala trpět obavami, zda to všechno zvládnu. Cítila jsem obrovskou únavu a břemeno povinností, které jsem si na sebe nabrala. 

PROZŘENÍ

Věděla jsem, že takto dál nemůžu a nechci pokračovat. Cítila jsem se v zajetí svých negativních emocí - strachů, obav a úzkostí a ani v podnikání se nám moc nedařilo. Zlom nastal, když mě skolila celkem banální, ale velmi nepříjemná nemoc. Moje ruce i nohy se pokryly urputně svědícími puchýřky a totálně mě upoutaly na lůžko a donutily přemýšlet o svém stavu. Uvědomila jsem si, že rukama tvoříme a nohama kráčíme po své životní cestě.

Prozřela jsem, že jsem asi sešla z té své....Čím dál víc jsem chápala propojení mezi naší myslí, tělem a zdravím, o které jsem se vždy aktivně zajímala. 

ZÁZRAK NA TŘI

Už si ani nepamatuji, jak jsem se dostala k eneretické psychologii a technikám emoční svobody EFT, ale myslím, že jsem viděla knihu v knihkupectví a tato informace zabrnkala na tu správnou strunu uvnitř mé duše. Propojení čínské medicíny - akupresury a moderní psychologie, které pracuje s energetickým systémem  člověka, mě  hluboce oslovilo. Technika, která umí jednoduše a efektivně odstranit psychické a fyziké problémy jako jsou strachy, napětí, obavy, bolesti, nespavost a další jiné negativní projevy našich emocí a nemocí mě uchvátila. Dala mi naději, že pro mě může být prostředkem, jak se zase cítit dobře a najít ztracenou rovnováhu.

Podnikání jsem ukončila a i když jsem měla před závěrečnými státnicemi na vysoké škole, poslechla jsem konečně samu sebe a přihlásila se na terapeutický výcvik. Čím víc jsem pronikala do tajů energetické psychologie, tím se můj život začal pomalu měnit. Postupně jsem odhazovala slupky negativních emocí a událostí ze svého života, které jsem v jeho průběhu nasbírala a začala jsem se zase cítit dobře. Ba co víc, ještě lépe. Moje intuice sílila a já si uvědomila, že energie, která převažuje v našem podvědomí udává směr naší cesty. A já tu svoji konečně objevila. Absolvovala jsem další semináře a kurzy zaměřené na koučink, osobní rozvoj, kvantovou léčbu a později i artefiletiku a arteterapii, čímž jsem navázala i na své studium.  

BÝT V POHODĚ A UŽÍVAT SI ŽIVOT MŮŽETE I VY

Dnes vím, jak obrovskou souvislost mají naše pocity a emoce s naším tělem, zdravím a tím, co každý den prožíváme.

Jak je důležité kráčet po své vlastní cestě a ne po cestách ostatních. Jsem vděčná za to, že jsem to včas objevila a navrátila se na tu svojí. Nyní směřuji svoji životní energii pouze tam, kam mě táhne moje srdce a kde se cítím dobře. 

Pokud hledáte ztracenou rovnováhu, přirozené zdraví, radost, spokojenost

a chcete hledat cestu k sobě, jste u mě správně.