Pátá cesta ke štěstí: žijte v přítomnosti

Jakmile začnete žít v přítomnosti, váš život bude pořád nový a svěží. Protože přítomný okamžik je věčný. Nikdy nekončí. Žijete-li v přítomnosti, nikdo vám nemůže vzít vaše štěstí. Odhodíte myšlenky na vše, co bylo, přestanete donekonečna přehrávat staré situace a analyzovat coby, jak by.

Lidské štěstí nemá mít žádný důvod – to prostě má být.

Je to jakýsi stav blaženosti, pocit plynutí. Když něčeho v životě litujeme nebo si děláme starosti, vytváříme v těle změny. Tělo se znovu setká s minulými traumaty a my cítíme utrpení. Cestou je vymanit se z času a jen být. Člověk pak žije ve dvou realitách. Vnitřní já, které jen existuje a není ovládáno okolním světem a osobnost, která žije ve světě zážitků. Pokud se vám podaří žít v přítomném okamžiku, přestanete se ztotožňovat se změnami. Přestanete se srovnávat s druhými lidmi. Pamatujte, že ego miluje životní dramata a vytváří tak příběh, jak se bude život dál vyvíjet. Začne tvořit představy, které mohou být plné strachu a nedůvěry.

V přítomném okamžiku necháte vše přijít a zase odejít. Nebojte se, není to nic pasivního ani prázdného. Je to čiré bytí. Nemusíte neustále svůj život něčím zaplňovat. Vše kolem vás se bude měnit, budete zažívat hezké chvíle, ale i chvíle těžké a bolavé. Ať budou jakékoliv, vždy vzniknou a zase zaniknou. Ale přítomný okamžik nezanikne nikdy.

Umíte plně vnímat přítomný čas? Nebo vás ovládají myšlenky z minulosti a budoucnosti? Pomůže vám bdělá pozornost. Začněte třeba pozorovat svůj dech nebo své emoce. Nenechte se rozptylovat myšlenkami na minulost, budoucnost, nedělejte si starosti, neoddávejte se fantaziím, nevytvářejte plány, neobhajujte své názory ani nevyprávějte cizí příběhy. Pokud vše toto přijde, jen si to uvědomte a nechte to odejít, nic nehodnoťte ani se neobviňujte.

Pro tuto cestu dělejte následující věci:

  • Přijímejte věci tak, jak přijdou a nepředstavujte si, jak by asi mohly přijít.
  • Učte se co nejčastěji vnímat přítomný okamžik.
  • Všímejte si všeho, co vás rozptyluje a navracejte se zase zpátky ke svému bytí.
  • Pokud vás něco dlouhodobě stresuje, najděte si klidné místo a obnovte své síly.

Pomůžu vám navrátit přirozené zdraví a životní pohodu ve všech oblastech vašeho života. Specializuji se na techniky emoční svobody EFT, kvantovou podporu a arteterapii.   Můj příběh si přečtěte tady>> Jsem autorkou ebooku Zdraví a pohoda ve vaší mysli, Ebook si zdarma stáhnete tady>> a 3 týdenního koučovacího programu Cesta k úspěchu za 21 dní.K programu se dostanete tudy>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.