První cesta ke štěstí: Vnímejte své tělo

Tělo a vesmír tvoří jedno pole energií, informací a vědomí. Když se naučíte naslouchat svému tělu, napojíte se na nekonečné pole možností, kde můžete prožívat klid, harmonii a radost.

Vaše tělo je to nejbližší a nejcennější, co tady na Zemi máte. Už není žádným tajemstvím, že tělo i mysl jsou propojené a navzájem mezi sebou komunikují. Vaším úkolem je pouze umět se ptát. „Jak se tělo cítíš?“ „Co potřebuješ?“ „Co pro tebe mohu dnes udělat?“

Ptejte se svého těla každý den…

Věnujte mu pozornost a naslouchejte, co vám sděluje. Bdělá pozornost má neobyčejnou sílu, která dokáže vyladit každou buňku v těle. Když nasloucháte tělu, nasloucháte zároveň mysli vesmíru.

Jsou-li mysl a tělo v harmonii, výsledkem je pocit pohody a štěstí. Jsou-li v nesouladu, zažíváte bolest, depresi, úzkost a nemoci.

Při stresu a napětí přestává proudit energie a buňky nemají dostatečnou výživu. Pokud tělu pozornost věnujete, roste, vyvíjí se a rozvíjí. Bez pozornosti se naopak ubírá k úpadku, rozpadu a zániku.

Podle D.Chopry je potřeba se zaměřit na tři oblasti.

Tou první je inteligence těla. Tělo dokáže provádět neskutečně mnoho procesů a úkonů najednou. Tou druhou je kreativita. Tvořivost naplňuje váš život a přináší nové a svěží prožívání. Zabraňuje nehybnosti a přetváří zažité návyky. Tělo se vždy podvolí a podpoří jakoukoliv vaší tvořivost. Třetí oblastí je síla. Síla, která organizuje miliony buněk, aby vaše tělo fungovalo. Síla, která mění váš potenciál v realitu, aby to, co si vymyslíte se mohlo uskutečnit.

Tuto sílu (energii) si předáváme navzájem mezi sebou a předáváme ji i celému vesmíru.

Energii si navzájem předáváme

VĚDOMÉ VNÍMÁNÍ VLASTNÍHO TĚLA rozvíjí inteligenci, kreativitu a sílu. Pokud budete neklidní a nešťastní, přerušíte tok těchto energií. Aby k tomu nedošlo, nebojte se špatných pocitů. Zhluboka dýchejte a nebojte se zeptat: „Proč mám zlost? Co mi přišla říci?“. Soustřeďte se na rušivé vjemy do té doby, než zmizí. V dnešní době máme tendenci před vším utíkat – před bolestí (pomocí léků), před špatnými pocity (pomocí drog a alkoholu), před sebou samými (útěk do virtuálního světa) apod. Bojíme se, že by nám zvýšená vnímavost přinesla ještě větší bolest. Přitom je to naopak. Vnímavost má léčebné účinky. Pokud ji spojíte ještě s technikami emoční svobody, máte v rukou nástroj, který vás vyvede z bludných cest.

Cesta ke zdraví a pohodě

Pokud udržujete vědomou pozornost ke svému tělu, léčení probíhá takřka neustále. Když jste ve stresu a řeknete tělu “ teď si dělej co chceš“, začne se okamžitě zbavovat zablokované energie, nahromaděného napětí, negativních emocí a traumat. Pokud ale budete v klidu a řeknete tělu „teď si dělej co chceš“, pocítíte hluboký klid, mír a lehkost bytí. V tomto přirozeném stavu zažijete pocity štěstí.

Pokud se chcete vydat touto cestou, dělejte následující věci:

  • Čiňte jen taková rozhodnutí, která posilují vaší energii. Dělejte to, co máte rádi, co vám přináší radost. Ptejte se svého těla, co právě potřebuje.
  • Důvěřujte svému srdci a vždycky se s ním poraďte.
  • Libé pocity budou vaším indikátorem štěstí. Dopřejte svému tělu spánek, odpočinek, kvalitní stravu, pohyb a pobyt v přírodě.

Inspirováno knihou D.Chopry, 7 klíčů ke štěstí

Pomůžu vám najít přirozené zdraví a životní pohodu ve všech oblastech vašeho života. Specializuji se na techniky emoční svobody EFT, kvantovou podporu a arteterapii.   Můj příběh si přečtěte tady>> Jsem autorkou ebooku Zdraví a pohoda ve vaší mysli, Ebook si zdarma stáhnete tady>> a 3 týdenního koučovacího programu Cesta k úspěchu za 21 dní.K programu se dostanete tudy>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.