Šestá cesta ke štěstí: objevte svůj vnitřní svět

„Jakmile spatříte svůj vnitřní svět, zmizí všechny překážky na cestě ke štěstí.“

D.Chopra

Vnitřní a vnější svět jsou zrcadlové obrazy. Co máte uvnitř, to nacházíte kolem sebe. Sami si můžete vybrat – STRACH nebo LÁSKU. Sami si píšeme scénář k našemu vlastnímu životu. A kde? V našich myšlenkách, srdci a nitru. Jistě budeme všichni chtít scénář plný radosti, štěstí a lásky. Tak proč ho nemáme?

Asi se musíme naučit, že:

  • Vědomí je všude, je velmi přizpůsobivé a realita může být různá.

Zatímco my jsme se učili, že naše vědomí se omezuje jen na mozek, úroveň vědomí je daná a realita je pro všechny stejná. V prvé řadě potřebujete přijmout, že vy jste tvůrce obou světů – vnitřního a vnějšího. Žijeme v zajetí názoru, že vše musí být dané a uchopitelné. A to nám omezuje vědomí uvnitř mozku. Každý nápad byl zprvu semínkem, myšlenkou a rostl a rostl, až ho byly schopné zachytit naše smysly.

Pokud se vám nelíbí některá situace, pouze pozitivními myšlenkami ji nezměníte. Naopak vám to může způsobit ještě větší frustraci. Řešením je změna vnější a vnitřní reality – změnit úroveň bytí, pocity, myšlenky a konání. A zase zde máme čiré bytí – stav dítěte, které má ze všeho radost a je hravé. Pokud jednáte z úrovně bytí, máte možnost tvořit. Pak vás začne podporovat doslova celý svět.

Radost z čistého bytí

Na úrovni čistého bytí se projevují ty nejhlubší hodnoty života:

  • vlídnost
  • soucit
  • radost z úspěchu druhých
  • klid a vyrovnanost

Myslím si, že pokud v reálném životě zažíváte nepříjemné události a situace, je to z důvodu nesouladu mezi vnitřními ději ve vás – přáními, očekáváními, cíli a tím, jak jednáte v reálném světě. Dalo by se to nazvat i popíráním svého opravdového JÁ. Plno lidem během životní cesty vlastní sny pohasly a tím se narušila cesta od srdce do reálného světa.

Staňte se proto vlídným člověkem v nevlídném světě. Buďte laskaví ze své čiré podstaty, ne proto, že chcete. Neustále hledejte své pravé já a tím se budete dostávat blíže a blíž k nekonečnému zdroji tvořivosti. Víte co nejvíce odráží stav našeho vědomí? Náš dech. Pokud na něj zaměříte pozornost, zpomalí se. Ve zklidněném stavu získáte přístup k nejvyšší úrovni cítění. Je to stejné jako nácvik na optimal EFT, kdy přinášíte do své mysli i těla pouze lásku. Tím zvyšujete svojí úroveň bytí.

Ke všemu ve svém životě přistupujte nezúčastněně. Fyzicky a rozumově buďte ve vnějším světě, ale v tom vnitřním, buďte na úrovni čistého bytí. Bez porovnávání, domněnek a hodnocení.

Pro tuto cestu ke štěstí dělejte následující věci:

  • Naučte se navštěvovat sami sebe. V zklidnění, v meditaci nebo ztišení a tvořte pevný základ svých myšlenek, pocitů a činů.
  • Vše nepříjemné přijímejte ve stavu nejvyššího vědomí. Posilujte v sobě pocity lásky.
  • Když reagujete zlostně a negativně uvědomte si, že bojujete sami se sebou. Vždy jsou za tímto vaše dávné křivdy a zranění. Stačí, když si takovéto situace uvědomíte a budete dál flow životem.
Pomůžu vám navrátit přirozené zdraví a životní pohodu ve všech oblastech vašeho života. Specializuji se na techniky emoční svobody EFT, kvantovou podporu a arteterapii.   Můj příběh si přečtěte tady>> Jsem autorkou ebooku Zdraví a pohoda ve vaší mysli, Ebook si zdarma stáhnete tady>> a 3 týdenního koučovacího programu Cesta k úspěchu za 21 dní.K programu se dostanete tudy>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.