Spokojenost a radost do života

Vše je energie. A energie musí proudit, aby nám zajistila zdraví, životní rovnováhu a pohodu. Energii čerpáme z jídla, z vody, ze vzduchu, z přírody, z vlastních myšlenek, emocí, z lidí a věcí, kterými se obklopujeme, z vlastní tvorby a z vesmíru. Pak už záleží jen na nás, jak s ní dál naložíme. Pokud v sobě udržujete negativní myšlenky a pocity, lítost, nepřejícnost, závist, zlobu, vztek a nenávist, rychle o nabitou energii přijdete.

Naopak, pokud budete myslet v souladu se svým naladěním a posilovat příjemné myšlenky, pocity a začnete tvořit, energie se rozproudí tak, jak má, a vy ucítíme její příval i ozdravné účinky.

K takovému souladu s vlastním životem se ale občas musíte doslova prodrat skrze pochopení vlastních neúspěchů, nezdarů a negativních zážitků. Potřebujete mít vlastní prožitek, který přenastaví vnímání celého života. Musíte jimi doslova projít, aby vás posilnily a transformovaly se na cestu sebepřijetí a sebelásky. Je to cesta, kterou musí absolvovat dříve či později každý z nás.

K radosti a spokojenosti nám většinou stačí velmi málo. Slunce na obloze, modré nebe, krása přírody a úsměvy blízkých. I za to vše bychom měli být vděční. Umět se radovat jen z toho, že jsme na tomto světě a můžeme ho vnímat všemi smysly. Vidět, poslouchat, cítit, ochutnat, moci si sáhnout na vše kolem. To jsou maličkosti, které si v běžném životě neuvědomujeme, ale které doplňují skládanku našeho štěstí.

Dalším vodítkem je žití v přítomnosti. Neulétávat svojí myslí ke starým křivdám a nedorozuměním, nesnít o něčem co nemáme a po čem toužíme. Je třeba si vychutnat každičký okamžik. Životem v přítomnosti začnete plout na jeho vlnách a nic vaši plavbu jen tak neohrozí. A když přijde sem tam temný mráček, můžete ho řešit, dokud je ještě malý a nechat ho zase odplout.

Radost a veselí vás nic nestojí. Je s podivem, jak je jich i přesto pomálu. Většina lidí dává svoji energii do tolika negativních věcí, hádek a pomluv, krmí své zraněné ego a posilují v sobě zlobu a nenávist, že nezřídka jsou nespokojení, vyčerpaní a nemocní.

Naopak vlastní tvořivost, posilování dobrých vztahů, přátelství a lásky vás povedou tou správnou cestou. Nezapomínejte ani na hru. Nevadí, že už nejste malé děti. Hrát si můžete kdekoliv, kdykoliv a s čímkoliv. Čas hry vás přepojí do stavu podobného meditaci a vy se budete cítit dobře a uvolněně. Kromě toho život jako hra je daleko lepší cestou, než život jako utrpení.

Jsou to všechno maličkosti, ale věřte mi, že právě ty vám přinesou onu spokojenost a radost do života.

Pomůžu vám navrátit přirozené zdraví a životní pohodu ve všech oblastech vašeho života. Specializuji se na techniky emoční svobody EFT, kvantovou podporu a arteterapii.   Můj příběh si přečtěte tady>> Jsem autorkou ebooku Zdraví a pohoda ve vaší mysli, Ebook si zdarma stáhnete tady>> a 3 týdenního koučovacího programu Cesta k úspěchu za 21 dní.K programu se dostanete tudy>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.