Studená oslava

Slavím první výročí. Je to úspěch jak hrom. Alespoň v mém osobním životě. Uběhlo totiž přibližně 365 dní od doby, kdy jsem poprvé vlezla ráno pod studenou sprchu. Neříkejte si a jéje, zase otužování. Kdo jste zkusili překonat někdy sami sebe v něčem nepohodlném, jistě rozumíte mému nadšení.

Zhruba před dvěma a půl lety jsem se v květnu rozhodla, že se budu otužovat. Začnu hezky pomalinku přes sprchování lýtek studenou vodou, abych náhodou na sebe necákla o kapku navíc. Tato tyranie mi vydržela zhruba 3 týdny a zlehka se s přibývajícími slunečními paprsky rozplynula. A tak jsem zase sotva jen smáčela palce ve studené vodě a do letních vod lezla s mírným odporem.

Zlom přišel až s pandemií a podnět přišel od chlapa. Ležím si takhle začátkem loňského října ve vyhřáté nedělní posteli a můj muž přijde z koupelny se zprávou, že si dal studenou sprchu. Nikdy nezapomenu na ten zvláštní pohled v jeho očích, který ve mě nastartoval odvahu přímo gigantickou a motivaci přímo galaktickou, jež vyvrcholila slovy, že do to jdu taky.

Než jsem došla do koupelny začala moje mysl vymýšlet a podsouvat mi pevně vrytá přesvědčení:

  • To nemůžeš dát…
  • To je akorát tak cesta k nastydnutí…
  • Studená voda v říjnu? Zbláznila ses?
  • Otužovat se máš na jaře…
  • Nesmočíš si ani palec…
  • Ledová voda na záda?
  • V žádném případě…

Lezu do sprchy s odevzdáním, že dělám něco život ohrožujícího, budu nemocná a poruším všechny zásady, jak se otužovat. Ale jdu do toho! Kohoutek zůstal po manželovi směrem k modrému puntíku. Zapínám sprchu – voda je fakt studená. Jedna noha, druhá noha, jedna ruka, druhá ruka, ramena, obličej…lapám po dechu a rychle vypínám kohoutek. Lezu ze sprchy a světe div se, žiju !!!

Celé tělo mi zalévá příjemný pocit tepla a já se balím do županu a vracím se vítězoslavně do postele. Dala jsem to a ani to nebylo tak hrozné. Tvářím se hrdinsky, chumlám se pod peřinu a mám ze sebe fakt dobrý pocit. Druhý den přichází zkouška nanovo. Lezu do sprchy – jedna noha, druhá noha, jedna ruka, druhá ruka, ramena, obličej….je hotovo. Lezu ven a křičím radostí z vítězství :-).

Podvědomě čekám na počínající rýmu nebo škrábání v krku, ale nic. Třetí den se mi zas tak moc nechce, ale překonávám to. Pouštím rádio – hrají svižnou píseň, která ve mě probouzí dobyvatelské úmysly a už jsem tam. Jedna noha, druhá noha – zadek – ježííííš, tam je to nepříjemný…..no nebudu vás už unavovat…

Slavím v těchto dnech první výročí svého ranního otužování. Dámy, jestli jsem vás alespoň trochu inspirovala, přidám vám ještě pár super benefitů: dost jsem omládla, vyhladila a zpevnila se mi kůže, ráno je mi teplo a mám chuť na ranní cvičení a celý rok jsem neměla ani rýmu ani kašel ani škrábání v krku.

V neposlední řadě jsem na sebe taky dost hrdá, že jsem to dokázala. Letní chladné vody zvládám dobře a jsem mezi prvními, kdo zaplují mezi do studených vln. V srpnu jsem vlezla do severního moře, které mělo 13 stupňů.

PS: Jdete-li do toho, poslouchejte své tělo. Ptejte se, co mu dělá dobře a co ne. Já si třeba dávám dva dny pauzu při menstruaci. To prostě potřebuji být v teple.

Pomůžu vám navrátit přirozené zdraví a životní pohodu ve všech oblastech vašeho života. Specializuji se na techniky emoční svobody EFT, kvantovou podporu a arteterapii.   Můj příběh si přečtěte tady>> Jsem autorkou ebooku Zdraví a pohoda ve vaší mysli, Ebook si zdarma stáhnete tady>> a 3 týdenního koučovacího programu Cesta k úspěchu za 21 dní.K programu se dostanete tudy>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.