Tajemství arteterapie

Řešíte-li životní trable nebo se cítíte nepohodlně, můžete na jejich řešení využít mocnou sílu arteterapie.

Člověk je totiž jako cibule. Má mnoho vrstev svojí osobnosti a teprve za nimi je ukrytá jeho přirozená podstata. V tom místě již nejsou žádná omezení, žádné hranice, žádné naučené či převzaté programy a přesvědčení. Tam někde uvnitř nás je čistá energie, která je nekonečná.

Jednou z cest k vaší podstatě, k vašemu JÁ, je arteterapie – prožitkové malování. Prostřednictvím vlastní tvorby a obrázků můžete postupně odkrývat jednotlivé vrstvy a objevovat zdroje své vnitřní síly.

Některé vrstvy vaší osobnosti vám mohou bránit v poznání přirozenosti a jedinečnosti a vy se můžete cítit diskomfortně. Můžete uvíznout v situacích, ve vztazích, které vám už nic nepřináší a naopak blokují vaši osobní cestu. Možná tu cestu vůbec nevidíte, možná se vám zdá, že se točíte v kruhu, možná cítíte, že jste se ztratili. Váš život neplyne s proudem a stagnuje.

Tuto stagnaci můžeme nazvat nezdravým stavem mysli. Protože zdravá mysl je svobodná a přesné ví, jak se nechat unášet životním proudem.

Při tvorbě a malování obrázků vkládáte na čistý papír vaše vnitřní prožitky, pocity, emoce a zkušenosti. Vše jde skrze vaši tvorbu ven. Vzniklé obrázky je třeba pochopit, protože už samotné pochopení je léčivou silou. Jakmile si uvědomíte, co blokuje vaši cestu, jakmile pochopíte situaci v níž se nacházíte, překážky začnou mizet.

PRÁVĚ V TOM SPOČÍVÁ KOUZLO A TAJEMSTVÍ ARTETERAPIE.

Pouhé pochopení věcí a situací vám pomůže odstranit vnitřní bloky. Nic víc nemusíte dělat. Ve skupinové arteterapii je krásné, že na svoji situaci nebo problém dostanete tolik pohledů, kolik je ve skupině účastníků. Díky tomu jste schopni rozpoznat skutečnosti, které vás omezují a znehybňují. Můžete si uvědomit překážky, které začnou postupně mizet. Pouhým poznáním a uvědoměním. Vědění a uvědomění jsou léčivou silou. Vaše energie a vnitřní síla pak začnou znovu proudit.

Arteterapie je také vhodnou a podpůrnou metodou pro každodenní relaxaci a úklid v duši. Vzpomeňte na malé děti. Kreslí a čmárají každý den. Každý den se zbavují nasbíraného napětí a negativních emocí, aby mohly znovu zažívat radost z všedních dnů.

Často se setkávám s přesvědčením – ALE JÁ NEUMÍM MALOVAT.

Čtete správně „S PŘESVĚDČENÍM„. Toto přesvědčení ale nepatří k vaší podstatě. Je převzaté z názoru ostatních – rodičů, učitelů, vychovatelů, kamarádů. Dle našich zkušeností se dá leccos vyčíst i z těch největších čmáranic. V každém projevu se zobrazí přesně to, co je potřeba vynést na světlo a pochopit.

Arteterapie je cesta a hra zároveň. Vše co nakreslíte nebo namalujete bylo a je součástí vašeho života. Vše vychází z vás a je to jedno velké dobrodružství, při kterém hledáte poklady, odstraňujete překážky, bojujete se svými démony či nahlížíte pod pokličku věcí a událostí minulých, přítomných i těch příštích.

Pomůžu vám najít přirozené zdraví a životní pohodu ve všech oblastech vašeho života. Specializuji se na techniky emoční svobody EFT, kvantovou podporu a arteterapii.   Můj příběh si přečtěte tady>> Jsem autorkou ebooku Zdraví a pohoda ve vaší mysli, Ebook si zdarma stáhnete tady>> a 3 týdenního koučovacího programu Cesta k úspěchu za 21 dní.K programu se dostanete tudy>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.