Už zase skáču přes hranice

Ono překročit vlastní hranice komfortní zóny není jen tak. Naše podvědomí, aby nás za každých okolností ochránilo, se přirozeně snaží vyhnout:

 • NEPOHODLÍ
 • NEJISTOTĚ
 • STRACHU Z NOVÝCH VĚCÍ
 • TÁPÁNÍ V NEZNÁMÝCH VODÁCH

A proti tomu vědomá mysl vytahuje ze zákoutí:

 • ODVAHU
 • TOUHU
 • ODHODLÁNÍ
 • MOTIVACI

A jak se to tak společně všechno promíchává, vznikají záludné energie, které ovlivňují a přitahují do našeho života nepředvídatelné události.

To tak jednoho dne slunce lechtalo svými slunečními paprsky až za ušima a já si říkala, že potřebuji nové fotky na blog. Ale váhala jsem a nevěděla a přešlapovala na místě tak dlouho, až paprsky zeslábly, květiny odkvetly, listy opadaly, dny zešedly a příroda usnula.

Tehdy konečně jsem dozrála a dodala si odvahu, že do toho tedy půjdu. Můj hlídač komfortní zóny zřejmě popustil své otěže nebo prostě tušil, že teď v zimě z toho stejně nic nebude.

Jenže já, odvážná žena, jsem si prostě řekla „teď anebo nikdy“ a oslovila jsem profesionální fotografku. Vysvětlila jsem jí, že bych se ráda nechala vyfotit v rozkvetlé přírodě, ale ta že má zrovna jiné zájmy, tudíž to asi stejně odložíme na….

Fotografka Jana mě přerušila a navrhla, že by mě mohla vyfotit někde v jehličnatém lese nebo u ní v ateliéru.

Představu spících pichláčů, byť trochu zelených, v kombinaci se mnou, zmrzlou a s červeným nosem jsem ihned škrtla tlustou čarou. Představa teplého ateliéru byla příjemnější, ale v koutku duše jsem stále toužila po té přírodě.

Nakonec jsem posílila svůj záměr a rozhodla se pro ateliér. Můj  hlídač komfortní zóny se tak zalekl, že ho vytrhnu ze zimního spánku a raději zalarmoval nemoc. Ta už dlouho nebyla u kormidla a s radostí převzala otěže mého rozpolceného těla i mysli. Z focení tedy sešlo.

Po novém roce mi začal našeptávat, že jaro už je za dveřmi a vyplatí se počkat na sluníčko, květinky a šťavnatou přírodu.

Naštěstí, když jednou vyšlete energii svého záměru do světa, tak  se jen tak neztratí. Proto hned po novém roce mi Jana píše, že se jí uvolnilo místo a jestli chci, můžu přijet.

 

WOW

Ateliér ne ateliér, beru to. Ale asi jsem to vyřkla moc nahlas, protože můj hlídač komfortní zóny zbystřil a začal mi posílat otázky typu:

 • A JAK SE CHCEŠ NECHAT FOTIT?
 • A MÁŠ VŮBEC CO NA SEBE?
 • TO SI FAKT MYSLÍŠ, ŽE JSI TAK FOTOGENICKÁ?
 • A ZVLÁDNEŠ SE VŮBEC NAKROUCAT PŘED CIZÍM FOŤÁKEM?
 • MOŽNÁ BYS FAKT MĚLA POČKAT NA TO JARO

Snažím se ho ignorovat, ale má docela silný hlas. Za pár dnů volá Jana, že je nemocná a že focení je v ohrožení. Hlídač se raduje, jak mi ty energie záměru zase pěkně pocuchal a já si říkám, že tedy snad fakt počkám na to jaro.

„NECH TO, PUSŤ TO“, volá hláskem moje duše, ONO TO NĚJAK DOPADNE.

Poslechla jsem a pustila to z hlavy. Po víkendu Jana volá, že se až překvapivě rychle uzdravila a že focení BUDE.

A JE TO TU

Ptám se, jak se nejlépe připravit a dostávám rady, že se mám hlavně dobře vyspat, vzít si něco hezkého na sebe a přijít s dobrou náladou.

Náladu, tu ještě zvládnu – těším se, ale ten počáteční nejistý krok přes tu komfortní zónu  stejně pociťuji. Hodinu stojím před skříní a NEMÁM CO NA SEBE! Další hodinu vytahuji letní věci a zjišťuji, že NEMÁM CO NA SEBE!

Nakonec beru to, v čem se cítím dobře a najednou mám plnou tašku. PLNOU TAŠKU?

Večer si umyji vlasy, dávám si masku na obličej, třeba je zázračná a ubere mi pár vrásek. Do postele jdu brzy – PROSÍM NERUŠIT!

Neležím ani 10 minut a přijde za mnou malá dcera, že nemůže usnout. Vleze si ke mně pod peřinu. Hlavně, aby mi nezalehla vlasy. Chvíli si spolu povídáme a pak ji posílám zpátky do její postele. Snažím se usnout. Už už se propadám do sladkého spánku, když zase slyším dětské krůčky. Stále prý nemůže usnout. Vypotácím se z postele a zamířím s ní do jejího pokoje. Letmo mrknu na hodiny, je 23:30.

Cestou mi starší dcera oznamuje, že jede ještě do školy tisknout projekt na zítřejší  prezentaci. Teď? Zděsím se. Uklidňuje mě, že bude za hodinu doma. Dobře. Stáčím se jako had k dceřiným nohám a usínám. Po chvíli se budím celá dřevěná a vracím se do své postele. Okamžitě usínám, ale budím se ve 3:30. Přišla už starší dcera?

Vstanu a poloslepá klopýtám do jejího pokoje, ale její postel je prázdná. Beru telefon a posílám zprávu, kde je. Naštěstí hned odpovídá, že to ještě nemá hotové. Padám do postele, v hlavě mi stále bloudí přání, že se chci hlavně dobře vyspat. Jak budu zítra vypadat? Usínám, ale mám pocit, že    v zápětí zvoní budík.

Malá dcera spí tvrdě a nejde vzbudit.

To byla tedy NOC. Hlídač komfortní zóny si mne ruce, jak to dobře zařídil. Mezitím koukám do zrcadla, koho, že to ta Jana bude dnes fotit. No, nějak to dopadne.

Cestou ještě kupuji tulipány, přece jen tu přírodu tam chci mít a vyrážím směr ateliér.

A JAK TO CELÉ DOPADLO?

Já myslím, že skvěle! Jana byla moc příjemná, já si to užila a konečně mám pořádné fotky. Moc jí tímto ještě jednou děkuji a myslím, že tohle by měla zažít každá žena. Jen hlídač mé komfortní zóny se mnou přestal mluvit. Ale já jsem ráda, že bude alespoň chvíli zticha.

A PONAUČENÍ?

 • Strachy a nejistoty nám  při překračování komfortních zón hází klacky pod nohy. Někdy se může dokonce stát, že nám ty nohy sváží docela a my se nehneme z místa. Ale stojí za to je překonat !!!
 • Neodkládejte své sny, touhy a záměry na pozdější dobu. Ta nejlepší doba je ta, kdy vás napadne prvotní myšlenka.
 • Buďte zadobře se svým hlídačem komfortní zóny. Pokud má na vás fakt silné páky, můžete ho  obelstít technikami emoční svobody EFT.

Naučit se je můžete v mém eBooku Zdraví a pohoda ve vaší mysli.

Knihu stáhnete ZDE

Pomůžu vám navrátit přirozené zdraví a životní pohodu ve všech oblastech vašeho života. Specializuji se na techniky emoční svobody EFT, kvantovou podporu a arteterapii.   Můj příběh si přečtěte tady>> Jsem autorkou ebooku Zdraví a pohoda ve vaší mysli, Ebook si zdarma stáhnete tady>> a 3 týdenního koučovacího programu Cesta k úspěchu za 21 dní.K programu se dostanete tudy>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.